19 грудня, в день пам’яті святителя Миколая Чудотворця, архімандрит Філарет (Єгоров) звершив літургію у Хрестовоздвиженському храмі с. Мостище.

За літургією молилися міжнародні гості: співробітниця Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету та Інституту світової літератури ім. А. Горького РАН, літературознавець із Італії Елена Маццола та перекладачка з італійської мови та викладачка Московського педагогічного державного університету Оксана Дубнякова, які представляють християнське братство "Comunione e Liberazione" ("Спілкування і звільнення"), доцент кафедри філософії науки та теорії культури Харківського національного університету ім. В. Каразіна філософ та теолог Олександр Філоненко, а також працівники науково-видавничого об’єднання «Дух і Літера» та Центру св. Климента Лідія Лозова та Ольга Биканова.

У проповіді, виголошеній по завершенні служби, о. Філарет підкреслив, як важливо постійно творити добро - в цьому й полягає християнський подвиг:

Як завжди, на сугубій єктенії настоятель підніс молитву за мир в Україні.

Усіх присутніх привітали зі святом св. Миколая, а особливо дітей: вони отримали гостинці, серед яких - спецільно підготовлена до свята випічка. Ті, хто цього дня відмічали день ангела, отримали особливі подарунки. Подарунок від парафії отримав і сам о. Філарет.

Після святкової трапези працівники відділу соціально-благодійного служіння Бишівського благочиння на чолі з о. Філаретом (Єгоровим), а також міжнародні гості відвідали спеціалізовану школу-інтернат I-II ступенів для дітей з вадами розумового розвитку с. Мостище.

Відвідувачі роздали дітям подарунки та гостинці. Архімандрит Філарет поздоровив усіх зі святом святителя Миколая, розповів про пов’язані з ним традиції та передав привітання від архієпископа Макарівського Іларія, керуючого Макарівським вікаріатством. Директор закладу Наталя Василенко подякувала за привітання й гостинці та передала у подарунок гостям витинанки та інші вироби, власноруч виготовлені вихованцями школи. Було обговорено питання співпраці між мостищанською школою та навчальними та соціальними центрами України та Італії.

 

 

 

 

 

 

Search
User login
"Успенские чтения"

banner

banner