XIV КИЇВСЬКИЙ ЛІТНІЙ БОГОСЛОВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

Дорогі друзі!

Запрошуємо вас на XIV Київський літній богословський інститут (КЛБІ),

який відбудеться

з 17 по 30 липня 2016 р. в с. Лишня поблизу Києва
(Київська область, Макарівський район)

Тема КЛБІ в цьому році:

ДОВІРА. ГІДНІСТЬ. МИЛОСЕРДЯ

 

КЛБІ – це два тижні спільного життя студентів та викладачів, час, до краю заповнений навчанням та спілкуванням, молитвою, працею та відпочинком. У мальовничому селі Лишня за 30 км від Києва молодь з України та закордону приїжджає послухати видатних богословів, філософів, істориків та філологів з усього світу.

Організатори інституту — науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера»Центр св. Климента «Спілкування та діалог культур» та православний духовний та соціально-просвітницький центр «Ковчег» при парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня. Учасники КЛБІ живуть та навчаються в будівлі, яка має таке саме символічне ім’я – «Ковчег».

Програма інституту включає інтенсивні курси з сучасного богослов’я, біблеїстики, літургіки у співставленні з наукою та літературою, а також із християнської культури, мистецтвознавства, музики та інших дисциплін. На КЛБІ читалися такі курси, як: «Богослов’я спілкування», «Смисл  православного богослужіння», «Християнство в сучасному світі: етика, право, політика», «Афіни і Єрусалим», «Теодицея та феноменологія зла», «Нові можливості богослов’я», «Євхаристійна антропологія», «Новомученики Православної Церкви ХХ ст.»«Собори та соборність», «Психологія та релігія», «Християнська педагогіка», «Церква та суспільство», «Передання: вступ і критика», «Введення у патристичну антропологію», «Богослов’я та культура», «Поняття нескінченного в дитинстві»«Богословські аспекти російського авангарду» та інше.

Нерідко дискусії, що починаються в аудиторії, продовжуються за обідом та ввечері, аж до глибокої ночі. Розклад передбачає щоденні заходи культурної програми: круглі столи, спілкування та спів біля багаття, прогулянки до лісу та на озеро, перегляд кінострічок з обговоренням і т.п.

З 2009 р. у КЛБІ діє «Дитяча академія»: біблійні, літургійні, загальноосвітні, художні (іконописні), театральні заняття, постановка спектаклів, зйомка фільмів, мультиплікація. Викладачі та студенти КЛБІ заохочуються до участі у дитячій програмі.

Щоб стати студентом КЛБІ, потрібно заповнити анкету і написати конкурсну роботу, бажано на тему «Довіра. Гідність. Милосердя»; або Ви можете написати про те, що, на Вашу думку, означає бути християнином в сучасному світі.

Довіра, гідність, милосердя - три основоположні поняття для осмислення стосунків з іншим – Богом і ближнім. Довіра відчиняє двері  до іншого, стає підставою відкритості до нього. Гідність вказує на граничну цінність іншого, яку він має за своєю природою, в силу самого буття тим, хто він є. Милосердя, насамперед, – дар згори і дієвий прояв любові до іншого, визнання його гідності.

Довіра й милосердя є ключовими для біблійної культури, тоді як гідність зазвичай пов'язують із античним світом і гуманізмом Ренесансу й Нового часу. Водночас, уявлення про рівну гідність усіх людей як створених Єдиним Богом за Своєю подобою, поняття про надзвичайну  цінність кожної людської особистості – юдео-християнський внесок у гуманістичну цивілізацію. Згідно з Іринеєм Ліонським, Августином та іншими отцями Церкви, джерело життя криється в Божому милосерді. Коли людина розуміє це, вона відкриває свою гідність. І сенс цієї гідності ще більш підноситься у християнському вченні про те, що Бог прийшов у світ і став людиною з милосердя до нас. Але й у світському гуманізмі поняття гідності людини виникає з певного вищого принципу, первинного щодо людини.

Спільний розгляд усіх трьох понять в умовах глибокої європейської кризи покликаний виявити взаємозв'язок між християнським і гуманістичним ставленням до іншого; між вірою, моральним богослов'ям та етикою.

Якщо Вас зацікавила наша пропозиція, будь ласка, заповніть анкету та надішліть конкурсну роботу на адресу stclementscenter@gmail.com. Заповнена анкета буде Вашою заявкою на КЛБІ.

Анкету і конкурсну роботу необхідно надіслати до 1 червня 2016 р. Обсяг конкурсної роботи не повинен перевищувати 10 друкованих сторінок (формат А4 через 1.5 інтервалу). Мови - українська, російська, англійська. Будь ласка, надсилайте конкурсні твори в друкованому або електронному вигляді (файл Word з розширенням RTF).

Учасники КЛБІ проживають в «Ковчезі» та отримують харчування протягом двох тижнів роботи Інституту. Щоб компенсувати витрати, пов’язані з навчанням, проживанням та харчуванням, необхідно зробити грошовий внесок із розрахунку 500 грн за один тиждень.Є обмеженакількістьстипендій. У разі потреби надішліть своє прохання за вищевказаною адресою.

Чекаємо на Вас у гостинному «Ковчезі»!

 

AttachmentSize
Anketa-16_ukr.doc32 KB

Search
User login
"Успенские чтения"

banner

banner