КЛБІ 2015

XIII КИЇВСЬКИЙ ЛІТНІЙ БОГОСЛОВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

Дорогі друзі!

Запрошуємо вас на XIII Київський літній богословський інститут (КЛБІ),

який відбудеться

з 19 липня по 1 серпня 2015 р. в с. Лишня поблизу Києва
(Київська область. Макарівський район)

Тема КЛБІ в цьому році:

ПРАВДА. ПАМ'ЯТЬ. ПРИМИРЕННЯ

КЛБІ – це два тижні спільного життя студентів та викладачів, час, до краю заповнений навчанням та спілкуванням, молитвою, працею та відпочинком. В мальовничому селі Лишня в 30 км від Києва молодь з України та закордону приїжджає послухати видатних богословів, філософів, істориків та філологів з усього світу.

Організатори інституту — науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера», Центр св. Климента «Спілкування та діалог культур» та православний духовний та соціально-просвітницький центр «Ковчег» при парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня, настоятель — архімандрит Філарет (Єгоров). Учасники КЛБІ живуть та навчаються в будівлі, яка має таке саме символічне ім’я – «Ковчег».

Програма інституту включає інтенсивні курси з сучасного богослов’я, біблеїстики, літургіки у співставленні з наукою та літературою, з християнської культури, біоетики, мистецтвознавства, музики та інших дисциплін. На КЛБІ читалися такі курси, як: «Богослов’я спілкування», «Смисл  православного богослужіння», «Християнство в сучасному світі: етика, право, політика», «Афіни і Єрусалим», «Теодицея та феноменологія зла», «Нові можливості богослов’я», «Євхаристійна антропологія», «Новомученики Православної Церкви ХХ ст.», «Собори та соборність», «Психологія та релігія», «Християнська педагогіка», «Церква та суспільство», «Передання: вступ і критика», «Введення у патристичну антропологію», «Богослов’я та культура», «Поняття нескінченного в дитинстві», «Богословські аспекти російського авангарду» та інше.

Нерідко дискусії, що починалися в аудиторії, продовжуються за обідом та ввечері, аж до глибокої ночі. Розклад передбачає щоденні заходи культурної програми: круглі столи, спілкування та спів біля багаття, прогулянки до лісу та на озеро, перегляд кінострічок з обговоренням і т.п.

З 2009 р. у КЛБІ діє «Дитяча академія»: біблійні, літургійні, загальноосвітні, художні (іконописні), театральні заняття, постановка спектаклів, зйомка фільмів, мультиплікація. Викладачі та студенти КЛБІ заохочуються до участі у дитячій програмі.

Щоб стати студентом КЛБІ, потрібно написати конкурсну роботу, бажано на тему «Правда. Пам'ять. Примирення»; або Ви можете написати про те, що, на Вашу думку, означає бути християнином в сучасному світі.

Поняття правди, пам'яті та примирення фундаментальні як для християнства, так і для світської культури, що виросла з християнських коренів. У багатьох біблійних контекстах поняття істини та справедливості майже синонімічні; у слов'янських мовах це відображено в слові «правда». Зв'язок цих понять сягає Старого Заповіту: «правда і мир поцілуються» (Пс. 84/85: 11) - і досягає кульмінації в Новому: «Царство Боже ... правда і мир і радість у Святому Дусі» (Рим. 14:17). Для християнської культури примирення в правді й у вірності традиції грало основну роль, починаючи з послань апостола Павла і Послання до коринтян св. Климента Римського. У наш час як ніколи актуальний заклик до «очищення пам'яті»; в багатьох країнах діють комісії «Правда і примирення».

Якщо Вас зацікавила наша пропозиція, будь ласка, заповніть анкету та надішліть конкурсну роботу за посиланням. Заповнена анкета буде Вашою заявкою на КЛБІ.

Анкету і конкурсну роботу необхідно надіслати до 1 червня 2015 р. Обсяг конкурсної роботи не повинен перевищувати 10 друкованих сторінок (формат А4 через 1.5 інтервалу). Мови - українська, російська, англійська. Будь ласка, надсилайте конкурсні твори в друкованому або електронному вигляді (файл Word з розширенням RTF).

Учасники КЛБІ проживають в «Ковчезі» та отримують харчування протягом двох тижнів роботи Інституту. Щоб компенсувати витрати, пов’язані з навчанням, проживанням та харчуванням, необхідно зробити грошовий внесок із розрахунку 300 грн за один тиждень.

Чекаємо на Вас у гостинному «Ковчезі»!

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner