КЛБІ 2015

Матеріал порталу "Православіє в Україні"

Про те, що Літній богословський інститут ось уже 13-й рік поспіль проходить на Київщині, в селі Лишня Макарівського району, відомо давно. А от як опинився цей міжнародний богословський освітній форум вдалині від столичного комфорту, серед лісу?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Архимандрит Амвросий (Макар): «Духовный кризис везде одинаков»

Кому потрібне богослов’я в епоху смайлів та sms? Костянтин Сігов

Розповідає архімандрит Філарет (Єгоров), настоятель храму в ім’я преподобної Параскеви Сербської, керівник духовно-просвітницького і соціального центру «Ковчег».

Архимандрит Филарет (Егоров)

Перший Літній богословський інститут ми провели з благословення священноначалля нашої Церкви в 2003 році в Києво-Печерській Лаврі на базі Київської духовної академії і семінарії. Саме там збиралися і слухачі, і викладачі.

Ввечері після занять у нас відбувалися зустрічі біля криниці.

Але, зважаючи на досвід проведення Мінських літніх богословських інститутів, обговорюючи подальше місце проведення з організаторами ― у тому числі з видавництвом «Дух і літера», викладачами різних навчальних закладів (Петербурзьких, Московських, наших вітчизняних духовних шкіл), ми вирішили, що такі інститути і заняття варто проводити десь поза межами міста.

І свого часу я запросив учасників першого Літнього богословського інституту сюди, до нас на парафію.

Центр КОвчег в Лышне

Тоді будівля «Ковчегу» виглядала зовсім по-іншому: тут не було даху, вікон, дверей, приміщення було напівзруйноване. Але ми вирішили, що можна все ж таки спробувати на наступний рік запросити людей до нас. І хоча не все ще було облаштовано, але ми приїхали саме в Лишню і на базі «Ковчегу», який тільки розбудовувався, провели Літній богословський інститут за межами міста.

Що дає людям спілкування на природі? Перш за все, інститут проводиться в умовах реальної, живої, діючої парафії, і можна брати участь у всіх парафіяльних заходах. А це і місіонерські православні хресні ходи, і звершення молитовного правила вранці і ввечері, і участь у Божественних літургіях.

КЛБИ в Лышне

По-друге, з позитивних сторін такого формату — тиша, спокій, свіже повітря. Лекції в нас проходять і біля вогнища, і в лісі. Можна і на став пройти, де відпочити і разом з тим поговорити на ту чи іншу філософську, богословську чи культурологічну тему.

КЛБИ в Лышне

Це дуже важливо, коли практичне богослов’я — життя конкретної громади, поєднується з академічним богослов’ям — лекціями, доповідями, дискусіями.

Коли нашу парафію кілька років тому відвідав митрополит Мінський і Слуцький Філарет, який нині є почесним Екзархом всієї Білорусії, а тоді був главою Білоруської Православної Церкви, він зазначив, що життя Церкви в усій повноті повинно проявлятися навіть на невеличкій парафії — міській, сільській. Якщо в Церкві розвиваються літні дитячі табори, то кожна парафія має взяти на себе таку ініціативу. Наприклад, в село можна запросити дітей з міста — дітки і відпочинуть, і з користю проведуть час. Колись ми починали літні дитячі табори разом із протоієреєм Владиславом Софійчуком.

І нині кожного літа приймаємо дітей. Це і діти-інваліди з Харкова, і вихованці різних недільних шкіл Києва, Київщини та інших єпархій Української Православної Церкви.

КЛБИ в Лышне

Так, кожний літній місяць у нас зайнятий тими чи іншими заходами. Є дитячі табори-поселення, є форум Всеукраїнського педагогічного товариства. І ми завжди раді приймати всіх людей, які, приїжджаючи до нас у пошуках Христа, намагаються наблизитися до Бога.

Чим живе наш КЛБІ? Знаєте, є різні визначення, що таке «богослов’я». Навіть прийнято говорити, що богослов ― той, хто молиться, хто звертається до Бога. Так що богослов’я живе і буде завжди жити, бо завжди буде жити Церква.

КЛБИ в Лышне

Щодо богослов’я як наукової галузі, то свого часу один із наших архієреїв підготував такий ґрунтовний твір: «Православне богослов’я на межі століть». Попри те, що в період войовничого атеїзму намагалися зруйнувати богословські школи, працювали нда тим навіть спеціальні органи, що, можливо, було Божим попущенням, однак богослов’я як галузь науки житиме. Бо бгослов’я – це саме життя.

ДИВІТЬСЯ ФОТОМИТІ З ЖИТТЯ КЛБІ-2015

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

КЛБІ: За що богослови, філософи, філологи та навіть діти його люблять? — народне опитування

«Как я провел лето» - детская академия КЛБИ. ФОТОРЕПОРТАЖ

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner