КЛБІ 2015

Джерело: spmu.narod.ru

КЛБИ 2003

З 28 липня по 9 серпня 2003 року проходили заняття першого Київського літнього богословського інституту (КЛБІ). Організатори цього двотижневого інтенсивного курсу лекцій - Біблійний Богословський Інститут св. ап. Андрія Первозванного, Центр європейських гуманітарних досліджень НаУКМА, Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра та Київська Духовна Академія і Семінарія УПЦ.

— На 13 році нашого існування, - зазначив ректор ББІ Олексій Бодров, - такий проект вперше відбувається у Києві. До цього 5 літніх богословських інститутів проходили у Білорусі під керівництвом митрополита Мінського і Слуцького Філарета. Одні із кращих викладачів біоетики (свящ. Петро Коломійцев), богослов'я ікони (І. Язикова), історії руської книжності (Г. Баранкова), православне ісламознавство (М. Кіктєв) з Москви та біблійної єкзегетики (Ю. Вестель), богослов'я історії (С. Кримський) з Києва та філософії культури та богослов'я (О. Філоненко) з Харкова та інші спільно читають інтенсивний курс лекцій для 39 слухачів із різних єпархій УПЦ.

Викладачів та студентів КЛБІ на урочистому відкритті вітав Голова Синодальної Богословської комісії УПЦ Августин архієпископ Львівський і Галицький, даючи напуття про потребу смиренності у вивченні богословських дисциплін, «надто беручи до уваги широкий спектр досліджень на ниві православно-католицько-протестантської текстології та екезгетики Вітхого та Нового Завітів, богословського іудео-християнського та християнсько-ісламського діалогу». Ректор КДАіС прот. Миколай Забуга відзначив якість видань ББІ із сучасної біблеїстики, історії Церкви, діалогу культур, філософії, котрі вже стають підручниками для студентів сучасних духовних шкіл.

— Ідея літнього богословського курсу, - пояснює свящ. Петро Коломійцев, - полягає в тому, щоб заповнити прогалину між академічною богословською освітою та сучасними досягненнями науки, тобто практично правильно застосовувати глибинний потенціал святоотцівської традиції у повсякденному нашому житті (науці, мистецтві, побуті).

— Видавничі та освітні проекти ББІ спрямовані також на пільгове постачання літературою бібліотек навчальних закладів, проведення богословських конференцій та освітніх курсів, - поділився з учасниками КЛБІ проректор ББІ Герман Утьонов, - тому ми сподіваємося на постійні контакти з духовними школами та з церковними організаціями УПЦ.

Всі учасники КЛБІ (слухачі із певним рівнем богословської освіти з Києва, Львова, Харкова, Старого Крима, Судака, Ірпеня, Житомира та Дніпропетровська) погоджувалися, що відкриття спільного літнього інституту у стінах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври та ще й у день рівноапостольного князя Володимира – у велике для всіх східних слов'ян свято - зобов'язує до нових кроків відродження цієї давньої традиції спільної молитви та співпраці. Саме тому цінною є участь у цій співпраці намісника первопрестольної обителі Православної України архієпископа Вишгородського Павла. Тому керівник КЛБІ, Костянтин Сігов, зазначив, що сама участь у започаткуванні першого богословського інтенсиву буде найкращою вдячністю для усіх, хто долучився до відновлення академічного дискурсу у руслі нашого спільного спадку. 

 

 

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner