КЛБІ 2015

 Дорогі друзі!

Запрошуємо Вас до
Дев'ятого Київського літнього богословського інституту (КЛБІ),
який відбудеться з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира
з  25 липня по 6 серпня 2011 р. в с. Лишня поблизу Києва.
Організатор інституту — Центр св. Климента. КЛБІ проходить в аудиторіях будівлі, що має символічне ім’я «Ковчег» і належить парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня, настоятель — ігумен Філарет (Єгоров).
Заняття в КЛБІ адресовані всім, хто прагне поглибити богословські та культурологічні знання, розширити коло свого світогляду та зацікавлений у контактах з християнами України та інших країн. Слухачами КЛБІ переважно є студенти, випускники та викладачі світських та духовних навчальних закладів та всі зацікавлені в підвищенні рівня богословських знань.
Програма інституту включає інтенсивні курси з біблеїстики, літургіки, богослов’я у співставленні з наукою та літературою, з християнської культури, біоетики, мистецтвознавства, музики та інших дисциплін. На КЛБІ читалися такі курси, як: «Богослов’я спілкування», «Смисл  православного богослужіння», «Християнство в сучасному світі: етика, право, політика», «Афіни і Єрусалим», «Теодицея та феноменологія зла», «Нові можливості богослов’я», «Євхаристійна антропологія», «Новомученики Православної Церкви ХХ ст.», «Собори та соборність», «Психологія та релігія», «Теологічний слід у філософському раціоналізмі Нового часу», «Християнська педагогіка», «Церква та суспільство», «Передання: вступ і критика», «Введення у патристичну антропологію», «Богослов’я та культура», «Філософія діалогу та практика мовленнєвого мислення», «Богословські аспекти російського авангарду» та інше.
Розклад також передбачає щоденні заходи культурної програми: круглі столи, спілкування та спів біля ватри, прогулянки до лісу та на озеро, перегляд кінострічок з обговоренням та ін. З 2009 р. у КЛБІ діє програма для дітей: загальноосвітні, художні, театральні заняття, які увінчалися постановкою дитячих спектаклів "Ноїв ковчег" і"Це було у раю..." ("Адам нарікає імена"). В них із задоволенням взяли участь також і дорослі. У 2011 р. дитяча програма буде продовжена та розширена.
Щоб стати студентом КЛБІ, необхідно написати конкурсну роботу про те, що, на Вашу думку, означає бути християнином в сучасному світі. Робота може бути присвячена будь-якому аспекту цієї теми, але в цьому році ми пропонуємо зосередитись на темі дитинства у християнській традиції і сучасній культурі. В християнстві ця тема набуває вкрай особливого значення: «Якщо ви не навернетеся і не станете, як діти, не ввійдете в Небесне Царство» (Мф 18, 3). У цих словах – не тільки заклик «применшити себе», але і ясне свідчення власної моральної гідності дитинства, його заповітної цінності. З християнського погляду, світ впорядковується явленням Богонемовляти. Пробуджене Євангелієм шанування дитинства і людської дитячості – принципова риса християнської культури, втілена у багатьох художніх і філософських творах давнього і нещодавнього часу.
Якщо Вас зацікавила наша пропозиція, будь ласка, заповніть анкету та надішліть її та конкурсну роботу на адресу: Науково-видавниче об’єднання «Дух і літера», 04070, Київ, вул. Волоська, 8/5, тел. 425-60-20, або на електронну пошту: yurivestel@gmail.com. Заповнена анкета буде Вашою заявкою на участь у КЛБІ.
Анкету необхідно надіслати до 1 червня 2011 р., а конкурсну роботу – до 25 червня 2011 р. Обсяг конкурсної роботи має бути не більше 10 друкованих сторінок (формат А4 через 1.5 інтервалу). Мови – українська, російська, англійська. Будь ласка, надсилайте Ваші конкурсні твори у роздрукованому або електронному вигляді (файл Word з розширенням RTF).
Учасники КЛБІ проживають в «Ковчезі» та отримують харчування протягом двох тижнів роботи Інституту. Необхідно зробити грошовий внесок в розмірі 300 грн.
Центр св. Климента надає стипендії, кількість яких обмежена; питання про надання стипендій буде розглядатися індивідуально. Кількість місць у КЛБІ обмежена, тому просимо поквапитися з рішенням про участь та написанням конкурсної роботи.
Чекаємо на Вас у гостинному "Ковчезі"!

 

Причіплений файлРозмір
Anketa-11_ukr.doc29 КБ

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner