КЛБІ 2015

Текст - Дар'я Морозова
Фото - Катерина Клюзко

Щойно добігла кінця перша частина міжнародного богословського семінару «Релігія і Церква як виклик сучасності: Німеччина та Україна» (29.05 – 04.06.2012), організованого спільно Мюнстерським університетом, Центром св. Климента «Спілкування та діалог культур», Центром європейських гуманітарних досліджень НаУКМА та Інститутом релігійних наук св. Томи Аквінського. Подія замислювалася, перш за все, як нагода для глибокого діалогу поміж українськими та німецькими студентами. Студенти факультету католицької теології Мюнстерського університету на чолі з проф. Томасом Бремером та проф. Клаусом Мюллером зустрілися з українською «збірною» із православних, римо- і греко-католицьких студентів різних навчальних закладів: Київської державної академії і семінарії (КДАіС), Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА), Інституту св. Томи, а також їх викладачів (Костянтин Сігов, о. Сильвестр (Стойчев), Андрій Баумейстер, о. Петро Балог, о. Войчех Сурувка). Для української групи приїзд німецької команди став свідченням того, що теологія та питання віри можуть слугувати важливим стимулом до подорожі в житті кожного з нас. Не менш важливим, ніж Євро-2012!  

 
Як спільна українсько-німецька ініціатива Семінар складається з двох однотижневих сесій – у Києві та в Мюнстері. Зустрічі київської сесії відбувалися у стінах Національного заповідника «Софія Київська», НаУКМА, КДАіС, Інституті св. Томи, Інституті філософії НАН України.
 
На сесіях семінару було обговорено (англійською мовою) низку актуальних тем: літургійна свідомість Церкви; теологія і наука; церковна ідентичність католика/православного; традиція та інновація; помісна Церква і вселенська Церква; національна та церковна ідентичність. Ще шість тем заплановано на другу сесію у Мюнстері. Специфіка новітнього формату, запропонованого німецькою стороною, полягає в тому, що доповіді студентів на обрані теми займають незначну частину часу – два повідомлення по 15 хвилин від кожної зі сторін на одну тему – і слугують лише введенням для дискусії поміж усіма учасниками.
 
Ця дискусія зазвичай виявлялася надзвичайно жвавою і продовжувалась в особистому спілкуванні за рамками семінарів. Слід зауважити, що влучний підбір тем дозволив учасникам легко зрозуміти, які питання й аспекти християнства є найбільш хвилюючими для кожної з традицій, та вийти на глибоке і серйозне, хоч водночас дружнє і дисципліноване, обговорення цих ключових питань. Такий формат молодіжного науково-освітнього семінару спонукає до щирого обміну усіма думками та питаннями, що народжуються просто підчас розмови. Відтак хід дискусії виявлявся цілковито непередбачуваним і раз у раз приводив учасників до неочікуваних інсайтів щодо іншої конфесії, і навіть щодо власної традиції.
 
Багата культурна програма дозволила гостям з Німеччини познайомитись з духовною культурою України не лише в концептуальному вимірі, а й більш безпосередньо. Вони відвідали Софійський собор, Національний університет "Києво-Могилянська академія", Києво-Печерську Лавру, побували в православному Духовно-просвітницькому центрі «Ковчег» при парафії преп. Параскеви Сербської у с. Лишня, де мали змогу поспілкуватися з дітьми з симптомами ДЦП з харківської школи-інтернату №8 та їхніми викладачами, що перебували в "Ковчезі" на двотижневому поселенні. Разом з провідними фольклорними колективами (київський дитячий ансамбль «Цвітень», гурт с. Лишня «Сік землі» та гурт с. Мостище «Лебедина пісня») взяли участь у святкуванні П’ятдесятниці, народних співах, іграх і танцях.
 
Київська сесія завершилась вражаючим концертом двох ансамблів старовинної музики – “Silva Rerum” та “Алітейа” – у величному супроводі травневої грози, яка розчахувала великі ґратчасті вікна музею «Шлях української звитяги» у Свято-Духівській церкві при НаУКМА, вриваючись в приміщення поривами вітру та свіжими дощовими струменями. Цей несподіваний дарунок стихії видався захопленим глядачам надзвичайно співзвучним тій нетривіальній події в інтелектуальному та духовному житті нашої країни, якою постав перший міжнародний студентській богословський семінар.
 
З 28.06 по 05.07 програма семінару продовжиться у Мюнстері.
 

 

ДЕНЬ ЗА ДНЕМ: ФОТОХРОНІКА
Фотографії (в основному) Катерини Клюзко

День 1
Заповідник "Софія Київська"

День 2
Києво-Могилянська академія

День 3
Київська Духовна Академія і Семінарія,
Інститут філософії

День 4
Інститут св. Томи Аквінського

День 5
Лишнянський "Ковчег"                 Діти в Лишні    

День 6
Києво-Могилянська академія

 


"ТЕОЛОГІЯ З ГАЗЕТИ": ІНТЕРВ'Ю НІМЕЦЬКОГО ПРОФЕСОРА ЕКУМЕНІЧНИХ СТУДІЙ ТОМАСА БРЕМЕРА

ІНСТИТУТ СВ. ТОМИ АКВІНСЬКОГО, Субота, 23 червня 2012

5 червня 2012 року в Києві завершився перший етап міжнародного теологічного семінару "Релігія і Церква перед викликами сучасності: Україна–Німеччина" за участі українських і німецьких студентів, їхніх викладачів і провідних спеціалістів в галузі богослів'я й культури. Метою семінару є розвиток діалогу між вузами, структурами Церкви й громадськими організаціями України й Німеччини, знайомство молодих людей з іншою релігією, культурою, країною. Друга частина семінару відбудеться вже в Мюнстері, Німеччина, з 28 червня по 5 липня 2012 року.
Организаторами семинару виступили Центр св. Климента "Спілкування і діалог культур", Вестфальський університет імені Вільгельма (Мюнстер, Німеччина), Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві (Україна), Центр європейських гуманітарних досліджень НаУКМА, науково-видавниче об'єднання "Дух и литера".
Групу німецьких учасників - студентів Мюнстерського університету - очолив Томас Бремер, професор екуменічних студій і дослідження світу даного університету.
Пропонуємо Вашій увазі невелике інтерв'ю, яке Войчех Суровка ОР, директор Інституту релігійних наук, взяв у свого німецького колеги, аби краще взнати про те, якою є ситуація з вивченням богослів'я і екуменічним діалогом в Німеччині. Також доступною є версія російською мовою.

Читати повністю


 

 

 

 

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner