КЛБІ 2015

29 серпня – 1 вересня Лідія Лозова, головний редактор веб-сайту Центру св. Климента "Спілкування та діалог культур", координатор Дитячої Академії Київського літнього богословського інституту та інших проектів Центру, взяла участь у роботі XVI міжнародного Конгресу німецького благодійного фонду "Реновабіс" (партнера Центру), що був присвячений темі "Відродження віри. Нові шляхи євангелізації в Європі" та проходив у м. Фрайзинг поблизу Мюнхена (Німеччина).
 
Фрайзинзький форум був відповіддю на проголошення Бенедиктом XVI "Року віри" і проведення у жовтні у Ватикані Синоду єпископів з нової євангелізації. Він зібрав більше 370 учасників з 30 країн: католиків і православних.

У ході пленарних засідань, круглих столів і дискусій учасники Конгресу погодилися, що успіх євангелізації у сьогоднішній секулярній Європі можливий тільки за умови глибокої внутрішньої євангелізації, повернення до витоків, особистого переживання віри кожним членом Церкви. Тоді, за виразом голови "Реновабісу", католицького  священика Штефана Дартмана, Церква сама зможе "повернути довіру до самої себе".
 
Важливим висновком Конгресу стала загальна думка, що нова євангелізація неможлива без екуменічної співпраці, оскільки для проголошення євангельських цінностей Європа зараз потребує об'єднаних зусиль усіх християнських конфесій. О. Мілан Жуст, співробітник східної секції Папської ради зі сприяння єдності християн, підкреслив, що завдяки діалогу між католиками та православними "росте довіра, ми краще пізнаємо один одного. Я вважаю, що для нової євангелізації дуже важливо збільшити свої знання про християнську традицію, і це допоможе нам  укріпити нашу віру». У своєму вітальному слові до учасників Конгресу митрополит Волоколамський Іларіон, Голова Відділу зовнішніх церковних стосунків Руської Православної Церкви, був суголосний з о. Міланом: "Впевнений, що Руська Православна і Римо-Католицька Церква покликані разом здійснювати проповідь християнства в сучасному світі". При цьому владика Іларіон відмітив, що "зусилля лише одних ієрархів не принесуть бажаного плоду, якщо не буде підтримкм "знизу", якщо не буде ініціативи зі сторони вірних мирян. Акція солідарності німецьких католиків з людьми в Центральній та Східній Європі являє собою приклад плідної співпраці вєрархів Церкви і вірних мирян". 
 
У ході роботи Конгресу 31 серпня Лідія Лозова виступила з доповіддю про освітні, місіонерські та екуменічні проекти Центру св. Климента в секції "До витоків віри між учора й сьогодні. Досвід Києва, Тезе та Української Церкви закордоном". Вона розповіла про Київський літній богословський інститут у православному соціально-просвітницькому центрі "Ковчег" с. Лишня, щорічну міжнародну богословську конференцію Успенські читання, богословські публікації Центру, здійснені спільно з видавництвом "Дух і Літера", досвід співпраці між Києво-Могилянською Академією та університетом Мюнстера і, нарешті, досвід співпраці Центру із спільнотою Тезе (Франція) : "День довіри", організований у Києві у 2009 р. в рамках "Паломництва довіри на землі", майбутню зустріч бр. Алоїса, настоятеля Тезе, в Києві 21-22 вересня 2012 р., а також про  видання Брат Роже. "Проста віра. Обрані тексти", яке незабаром побачить світ у видавництві "Дух і Літера" та буде представлене на конференції "Успенські читання".
 
Двома іншими доповідачами тієї ж секції були брат Георг з Тезе, який розповів про євангелізаційну місію своєї спільноти, і священик Андрій Онуферко (Українська Греко-Католицька Церква в Канаді), який представив пастирську стратегію УГКЦ в листі Блаженнійшого Святослава "Жива парафія - місце зустрічі з живим Христом". Основною темою секції було те, як на практиці в умовах сучасності можливе живе християнське свідчення: на парафії, у спільноті, в освітньому проекті.
 
Презентація Центру св. Климента на Конгресі

 
Фотоальбом з Фрайзинга: Domberg, Музей діоцезії, Конгрес фонду "Реновабіс"

 

 

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner