КЛБІ 2015

Дорогі друзі!
 
Вітаємо Вас зі святом пам’яті св. Климента, папи й мученика, за східним календарем! Бажаємо того настрою миру, одностайності та радості, які з такою силою виражені у Посланні св. Климента!  Вже на світанку церковної історії цей учень і спадкоємець апостолів закликав до миру та благав своїх адресатів наслідувати Господа Ісуса Христа. Ось образ справжньої християнської спільноти в його очах:
 
«Всі ви жили у смиренні, без гордощів, радше скорялись, аніж вимагали послуху [від інших], з більшою приємністю давали, аніж брали…Страждання Його [Христа]були перед вашими очима… Ви були чисті серцем і незаплямлені, не тримали зла один на одного. Всякий розбрат і всякий розкол був огидний вам. Ви плакали за провини ближніх, їхні недоліки своїми власними вважали» (1-е Послання св. Климента, II).
 
 
Наш час ознаменований активізацією Церкви в області проповіді, просвіти й пошуку єдності між християнами. Завданням нової євангелізації та передачі віри суголосна тема майбутніх Успенських читань – «Передання й переклад: по той бік відчуження між християнами».  Адже спілкування й переклад (як в широкому, так і у вузькому  сенсі цього слова) в європейських культурах завжди вважалося найважливішим засобом збереження традиції, просвіти, навчання вірі й передачі її наступним поколінням.
 
Нині християни, як ніколи раніше, відчувають потребу в подоланні того відчуження між Сходом і Заходом, яке призвело до найбільшої трагедії нашої церковної історії – Великої схизми XI століття. Тепер саме час суперечкам, непорозумінням і відчуженням минулих віків протиставити оновлену ранньохристиянську традицію спілкування, прагнення зрозуміти один одного, домовитися і прийти до згоди.  
 
Все це можливо за посередництва того живого передання, про яке відомий православний богослов Ярослав Пелікан сказав: «Традиція – це жива віра мертвих, традиціоналізм – мертва віра живих».
 
З любов’ю у Христі
 
колектив Центру св. Климента «Спілкування та діалог культур»
та науково-видавничого об’єднання  «Дух і Літера»
 
 
 

 

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner