КЛБІ 2015

Джерело: сайт Макарівського благочиння

7 серпня 2013 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви, Преосвященніший єпископ Макарівський Іларій, голова Комітету з біоетики та етичних питань при Священному Синоді УПЦ, керуючий Макарівським вікаріатством, відвідав XI міжнародний Київський літній богословський інститут (КЛБІ), що проходить у духовно-просвітницькому й соціальному центрі «Ковчег» при парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Бишівського благочиння Макарівського району Київської області.

Владика Іларій взяв участь у лекції декана факультету психології Православного російського гуманітарного університету протоієрея Петра Коломейцева (Москва), присвяченій темі аскетики та психології, та дискусії навколо неї. Його Преосвященство поспілкувався з викладачами, слухачами, організаторами інституту. Серед них – благочинний Бишівського благочиння, настоятель храму преподобної Параскеви Сербської архімандрит Філарет (Єгоров) та директор науково-видавничого об’єднання «Дух і літера» Костянтин Сігов, якому архієрей передав у дар ексклюзивне видання книги «Старець Силуан». Усім учасникам інституту владика вручив у благословення ікони свт. Спиридона Триміфунтського, освячені на його святих мощах на острові Корфу (Греція).

Голова комітету з біоетики та етичних питань відзначив, що літній богословський інститут – дуже важлива справа, і її потрібно продовжувати. Адже вона уможливлює спілкування однодумців, які вносять живий струмінь у наше світосприйняття й відновлюють той християнський світогляд, який так необхідний сьогодні.  «Ми знаємо з історії Церкви, що дуже часто світські напрямки філософії та богослов’я давали поштовх до відродження і релігійного життя, і богослов’я, і філософії. Так відбувається і в КЛБІ», – відзначив єпископ Макарівський.

Костянтин Сігов подякував владиці за радість спілкування та слова підтримки й заохочення, та подарував три томи видання «Європейського словника філософій», що вийшли в очолюваному ним видавництві.

Цьогоріч в інституті, загальною темою якого є «Передання та переклад», беруть участь студенти й викладачі – богослови, філософи, культурологи, фахівці гуманітарної думки та соціальні працівники – з України та інших країн. Серед них ректор Паризької духовної семінарії Сан-Сюльпіс священик Дідьє Берте, декан факультету психології Православного російського гуманітарного університету протоієрей Петро Коломейцев(Москва), професор літератури Свято-Тихонівського православного університету Ірина Багратіон-Мухранелі (Москва) , викладач філософії Харківського державного університету ім. М. Каразіна та Об’єднаної богословської аспірантури Руської Православної Церкви ім. свв. Кирила і Мефодія Олександр Філоненко, професор культурології Одеського національного університету ім. І. Мєчникова Інна Голубович, викладачі КДАіС протоієрей Ростислав СнігірьовтаІлля Бей, секретар Всеукраїнського православного педагогічного товариства протоієрейБогдан Огульчанський, керівник кліросної школи Архангело-Михайлівського Звіринецького монастиря диякон Святослав Сьомак, редактор телеканалу «Глас» Ольга Целюх, музико- та мистецтвознавець Алла Вайсбанд (Німеччина), волонтери з Франції, Колумбії, США та інші.

В інституті також діє «Дитяча Академія», де діти та підлітки займаються за окремою програмою: біблійні заняття, літургійні заняття, іконопис, науковий та поетичний клуби, різноманітні майстер-класи. Їх проводять як спеціально запрошені викладачі, так і ті, хто читає лекції у «дорослій» програмі. Так КЛБІ у дружній, сімейній атмосфері зближує старше та молодше покоління.  

****

Київські літні богословські інститути відбуваються вже одинадцятий рік поспіль з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира. Організатори Інституту – Центр св. Климента «Спілкування та діалог культур», науково-видавниче об’єднання «Дух і літера», Центр європейських гуманітарних досліджень НаУКМА. Заняття КЛБІ звернені до всіх, хто прагне розширити свій богословський, філософський та культурний світогляд. Слухачами КЛБІ є переважно студенти, випускники та викладачі світських та духовних навчальних закладів з України та інших країн і всі зацікавлені у підвищенні рівня богословських знань. Окрему програму розроблено для дітей, які навчаються разом з дорослими за особливою методою.

 

Поиск
Вход в систему
"Успенские чтения"

banner

banner