НАШИ ТЕМЫ
КЛБІ 2015

Вода, яка освячується нині, є символом всеприсутності Божої у Всесвіті і присутності благодаті Божої у світі. Зараз наша земля і наші люди, всі ми, проходимо через Хресний шлях. Тяжкі випробування Промислом Божим низпослані нам. Але за все, як би там не було, потрібно дякувати Богові.

Свято Хрещення є в першу чергу святом каяття. Якщо людина кається, якщо вона змінює себе на краще, то тоді вже негативу, гріха і зла стає менше у вселенському масштабі. Церква Христова, Яка є Тілом Господнім, є вищою за все земне. І, разом із тим, Церква ніколи не є байдужою до того, що відбувається на землі. Віруючі люди – це, як говорять інколи, люди «не від світу цього», але для світу цього.  І, як говорить св. Апостол Павел, ми повинні навчитися плакати з тими, хто плаче, і радіти з тими, хто радіє. 

Ми оплакуємо загиблих. Ми співпереживаємо горе з усіма тими людьми, хто зараз по-особливому в ньому перебуває. І той же Апостол Павел говорить: «Завжди радійте, безперервно моліться, за все дякуйте Богові». Тобто християнин – це людина, яка повинна завжди перебувати в духовній бадьорості, і ніколи вона не повинна впадати у відчай. 

Нещодавно група паломників нашого Макарівського вікаріатства відвідала Святу Землю. Ми разом з нашим єпископом, Макарівським владикою, зустрічалися з Патріархом святого міста Єрусалима і всієї Палестини Блаженнішим Феофілом ІІІ. Ми молилися біля всіх святинь Святої Землі, біля святинь, пов’язаних із земним життям Господа нашого Ісуса Христа, за нашу землю, за наших людей, за нашу Україну. Кожен ранок нашого паломництва ми починали з молитви за мир в Україні. Святіший Патріарх святого міста Єрусалима запевнив, що Єрусалимська Церква завжди молиться за нашу землю і переживає все те непросте, через що проходить наша держава і наші співвітчизники. Дай же Боже, щоб ми не послабляли наших надій на всемилостивого Творця і, пам’ятаючи про те, що свято Хрещення є святом каяття, самі у каятті перебували.

А ще звернемо увагу на те, що Дух Святий зійшов на Спасителя світу Господа Ісуса Христа у вигляді голуба. Голуб є символом миру. Справедливий мир – це те, чого так потребує зараз наша земля. Тож не будемо полишати наших молитов за мир у нашій багатостраждальній і, разом із тим, Богом береженій Україні, і будемо робити все максимально залежне від нас, що необхідно для Бога, для Матері-Церкви, для нашої землі – Богом хранимої Української держави, для всіх наших ближніх. 

Хресний хід до озера

Поиск
Вход в систему
"Успенские чтения"

banner

banner