НАШИ ТЕМЫ
КЛБІ 2015

З іконою преп. Паїсія28 листопада 2015 року, в день пам’яті Паїсія Величковського та перший день Різдвяного посту, вікарій Київської митрополії Високопреосвященніший архієпископ Макарівський Іларій з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія звершив Божественну літургію в храмі преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Бишівського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили благочинний Бишівського благочиння, настоятель храму архімандрит Філарет (Єгоров), духовенство Макарівського вікаріатства.

За богослужінням молилися: церковнослужитель храму, наразі в.о. керівника Трьохізбенської військово-цивільної адміністрації Луганської області Руслан Ткачук, голова обласного фонду милосердя та здоров’я при Київській обласній державній адміністрації Галина Єкименкова, сільський голова сіл Лишня та Осикове Андрій Шевчук, представники органів місцевого самоврядування, вчитель християнської етики загальноосвітньої школи с. Лишня Тетяна Лозовенко зі своїми учнями, гості з різних населених пунктів України.

Зустріч архієрея

На кліросі співали молодіжний архієрейський хор Макарівського вікаріатства (регент – Ольга Амєліна), народний гурт с. Лишня «Сік землі» (керівник – Софія Керусенко) та дитячий парафіяльний хор. Враховуючи, що серед парафіян храму є молдавани, на честь преп. Паїсія Нямецького – «родимця Полтавського, святого Молдавського» – Євангельський уривок, богослужбові возгласи та деякі молитви були проголошені, прочитані й проспівані молдавською мовою.

Священнослужителі вознесли молитву за мир в Україні.  Наприкінці Божественної літургії відбувся чин славлення перед іконою преподобного Паїсія з піднесенням молитви до цього святого.

Вшановуючи цього дня разом з усім українським народом загиблих під час голодоморів, по завершенні літургії архієпископ Іларій очолив панахиду за всіма, замореними голодом.

Після цього Високопреосвященніший владика звернувся до людей, привітавши їх зі святом преподобного Паїсія та передавши благословення Предстоятеля Української Православної Церкви. Він зазначив, що в часи духовного занепаду преподобний Паїсій багато потрудився для відродження справжнього християнства, відновлюючи практику духовного ділання та умної молитви. За його прикладом, і сучасним християнам потрібно трудитися, щоб завжди повертатися до «єдиного на потребу» – глибокої чистої молитви та життя в Бозі. Якщо ж Господь зможе народжуватися та знаходити Собі оселю в людських серцях, якщо люди завжди будуть зі Христом, тоді не будуть повторюватися жахи голодомору – страшні наслідки людського боговідступництва.

Настоятель храму подякував Керуючому вікаріатством за слово настанови та преподане благословення Його Блаженства, а також передав духовні подарунки. З рук владики Іларія всі присутні в храмі отримали в благословення ікони преподобного Паїсія Величковського.

Духовне спілкування продовжилося на міжнародному круглому столі «Преподобний Паїсій Величковський в історії та сучасності», влаштованому в бібліотеці парафіяльного духовно-просвітницького та соціального центру «Ковчег» за участі священнослужителів та науковців з України, Молдови та Італії. Після вступної промови архімандрита Філарета пролунало вітальне слово протоієрея Василія Чобану (Кишинів-Костешти, Православна Церква Молдови), присвячене зв’язку преподобного Паїсія з церковно-історичним контекстом України. У доповіді брата Адальберто Майнарді (Спасо-Преображенський монастир Бозе, Італія) був даний духовний портрет старця Паїсія в його «Житіях» та «Автобіографії». Дарина Морозова, кандидат культурології, викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія»,  розповіла про вплив навчання в Києво-Могилянській академії на подальшу долю та перекладацько-богословську діяльність святого. В обговоренні взяли участь кандидат мистецтвознавства, співробітник видавництва «Дух і літера» Лідія Лозова, військовий журналіст, підполковник Р. Ткачук, голова фонду милосердя та здоров’я Київської держадміністрації Г. Єкименкова, клірики Макарівського вікаріатства, парафіяни храмів Бишівського благочиння. Учасники переглянули фільм ТК Глас «Преподобний Паїсій Величковський». Високопреосвященніший Іларій подякував учасникам та організаторам за актуалізацію спадку преподобного Паїсія в наш час.

Після цього заупокійну службу за загиблими під час голодоморів відправили також в центрі с. Лишня, де сільський голова Андрій Шевчук разом із депутатом районної ради архім. Філаретом  очолили мітинг-реквієм, у якому взяли участь представники громадськості та представники гурту «Сік землі».

Всі фото можна подивитись за посиланням.

 

Поиск
Вход в систему
"Успенские чтения"

banner

banner