НАШИ ТЕМЫ
КЛБІ 2015

   К.: Дух і літера, 2006. – 400 с. Мова рос. – Обкл. тверда – Форм. 60х84/16 – ISBN 966-378-032-0

   У збірці представлено матеріали щорічної міжнародної конференції “Успенські читання”, яка проходила в 2005р. у Києві. Цього разу тему читань визначило поєдння трьох слів: “Людина. Історія. Вість”.

   Про це на сторінках збірки розмірковують відомі богослови, мислителі, вчені, письменники – митрополит Мінський і Слуцький Філарет, проф. Жорж Ніва, о. Володимир Зелінський, о. Михаїл Ван Парейс, Архиєп. Іов (Геча), о. Микола Макар, о. Леонід Гріліхес, о. Андрій Дудченко, Вілен Горський, Віктор Малахов, Марина Ткачук, Надія Нікітенко. Публікацію доповідей конференції доповнюють роботи відомих дослідників – Ярослава Пелікана, Поля Валльєра, Євгенія Рашковського та ін. В рубриці “З духовного спадку” читач знайде неопубліковані листи митрополита Антонія Сурожського, статті прот. Бориса Бобринського та Олени Бобринської про видатного діяча російського зарубіжжя Льва Зандера, маловідомі статті Сергія Аверницева.

   Не буде перебільшенням сказати, що тисячолітні шляхи духовних та інтелектуальних пошуків людства привели великих сучасних мислителів до переконання в тому, що загадки світу починаються з таємниці людини. Таємниця особистості, свободи, як ніколи раніше, постає найбільш злободенним питанням. Але людина не живе поза історією. Осмислення історичного виміру буття – одне із найбільш приголомшливих відкриттів минулого буремного століття. Як люди зустрічають прийдешнє тисячоліття – відвернувшись від Того,чия Особистість і справа стосовно них так чи так визначає нашу історію, або заново відкриваючи зміст двохтисячолітньої Благої Звістки? Яким чином може і повинна прозвучати ця Вість сьогодні, в такому, здавалось би, зовнішньо далекому від неї світі, яким є світ ХХІ століття?

   Збірка буде цікава і корисна спеціалістам в різних галузях гуманітарного знання, викладачам і студентам світських і духовних шкіл, а також широкому колу читачів.  

 

Все книги сборники "Успенских чтений" смотрите здесь.

Поиск
Вход в систему
"Успенские чтения"

banner

banner