КЛБІ 2015

5 і 6 лютого 2012 р. парафію Преподобної Параскеви Сербської сіл Лишня та Осикове відвідав ієромонах Амвросій (Макар), настоятель парафії Святителя Амвросія Медіоланського м. Мілан, багатонаціональна православна громада якої є однією з найчисленніших в Західній Європі. Характеризуючи цю громаду, Митрополит Мінський і Слуцький Філарет, Патріарший Екзарх всієї Білорусі, висловився так: «Єдність віри, яка гостро відчувається на чужині і яку ми часом недооцінюємо в себе на Батьківщині; зміст віри, яка вибудовує особистість подібно до кісткової системи людського тіла; та таємничість нашої православної віри та нашої християнської сутності, яка сповнює тіла почуттям, думкою і силами – все це є у вас, дорогі мої».

Отець Амвросій, благочинний північно-італійського православного церковного округу,  виконує свій послух у різних містах Італії та інших європейських країн. Міланський пастир – доктор канонічного церковного права, викладач Руської духовної семінарії в Парижі, в минулому – проректор Київської Духовної Академії та Семінарії.
 
Ієромонах Амвросій – давній друг ігумена Філарета (Єгорова), настоятеля храму Преподобної Параскеви Сербської, депутата Макарівської районної ради та голови постійно діючої Комісії з благодійництва, а також – голова  Вченої ради духовно-просвітницького та соціального центру «Ковчег», що діє в с. Лишня; щоліта він читає лекції у міжнародному Київському літньому богословському інституті, який проходить на базі «Ковчегу».
 

5 лютого, у день святкування Собору мучеників і сповідників у землях Русі в ХХ ст. за Христа постраждалих, о. Амвросій звершив Святу Божественну Літургію у храмі Преподобної Параскеви. За літургією молилися представники громадськості сіл Макарівщини, парафіяни з Києва. Співом духовних псальмів о. Амвросія привітав мостищанський хор «Лебедина пісня», представники хорів «Сік землі» с. Лишня та «Калиновий гай» с. Осикове. Батюшці подарували традиційний коровай та ікону Божої Матері «Семистрільна». У проповіді о. Амвросій підкреслив, як важливо молитовно звертатися до новомучеників ХХ століття, християнське свідчення та кров яких  уможливили існування Церкви сьогодні, а після богослужіння подарував всім ікони блаженної Матрони Московської у благословення.

 
6 лютого, у день пам’яті Блаженної Ксенії Петербурзької, отець Амвросій знову служив літургію у храмі Преподобної Параскеви. Серед численних парафіян були дітки – вихованці лишнянського дитячого садочку, які, причастившись Святих Христових Тайн, разом з завідуючою Т.А. Морсковатих поспілкувалися з міланським батюшкою. Ієромонах Амвросій привітав всіх, хто в цей день відзначає пам’ять своєї небесної покровительки, та вручив подарунки. Потім він зустрівся з сільським головою сіл Лишня та Осикове А.А. Шевчуком. У ході зустрічі, яка відбулася в сільській раді, у дружній теплій атмосфері обговорювали досвід та подальші перспективи співпраці міланського регіону та територіальних громад Макарівщини, спрямованої на духовний та соціальний розвиток.
 
На даний час з благословення священноначалія УПЦ ігумен Філарет перебуває в Італії, де в храмі святителя Амвросія Медіоланського м. Мілан заміняє настоятеля, окормляє православну діаспору з України та інших країн в цьому та інших італійських регіонах. Він виконує доручення як церковного священноначалія, так і Макарівської районної ради. Зокрема, готується побратимство Макарівського району та подібної адміністративної одиниці на Півночі Італії.
 

Поиск
Вход в систему
"Успенские чтения"

banner

banner