КЛБІ 2015

15 лютого парафія Преподобної Параскеви Сербської сіл Лишня та Осикове зустрічала свято Стрітення Господнього. За літургією у храмі молилися мешканці Лишні, Осикового та найближчих сіл; приїхала сюди, як завжди, і молодь з Києва, і представники Центру св. Климента. Як і щороку, цього разу на богослужіння прийшли учні молодших класів лишнянської школи. Настоятель храму, іг. Філарет (Єгоров), розповів їм про давні традиції українського народу, пов'язані зі святом Стрітення: таким чином, відбулася лекція з народознавства та київщинознавства. Майже всі підійшли до сповіді та причастя.

У парафії Преподобної Параскеви здавна існує традиція: у свято Стрітення, так само як і на Водохреща, після богослужіння в церкві звершувати Хресний хід до ставу, де служиться водоосвятний молебень. Традиційно освячують свічки, після чого всі охочі можуть зануритися у святу стрітенську воду. Цьогоріч на став підійшли всі, хто був у храмі; разом з учителями прийшли й учні, які теж стали свідками і учасниками святкового Стрітенського дійства.

 
Майже всі гості, які побували на святі Стрітення на ставу, занурилися у святу стрітенську воду: отець-настоятель, маленькі діти, дорослі, люди пенсійного віку. Хтось робив це вперше, як автор цих рядків, а хтось – вже протягом багатьох років. Першим, за традицією, у воду увійшов Володимир Богатиренко, представник місцевого футбольного клубу.  На березі було розпалено вогнище, біля якого люди могли зігрітися та підкріпити сили смачними стравами та напоями. Серед них – збитень, давній традиційний гарячий відвар декількох пряностей, підсолоджений медом, а також ризотто – страва з рису, розповсюджена в Північній Італії. Її рецепт (як і сам рис) іг. Філарет привіз із своєї недавньої робочої поїздки до парафії Святителя Амвросія Медіоланського м. Мілан, настоятель якої, ієромонах Амвросій (Макар), є давнім другом та частим гостем парафії Преподобної Параскеви.

Під час святкування на ставу іг. Філарет звернув особливу увагу на те, що занурення у воду є не просто радісною і веселою подією, але має бути неодмінно пов'язано з особистим покаянним настроєм людини. Людина, яка перебуває в каятті, в цей день може по-особливому зустрітися з Христом - так само, як зустрівся з Христом Симеон-Богоприімець, старець, який прийняв Його на руки в Єрусалимському Храмі.  Подія зустрічі Христа старозавітним старцем Симеоном лягла в основу святкування Стрітення. "Але зустріч ця – не просто далека від нас євангельська історія; за православною традицією, ми всі повинні співпережити цю подію разом з кращими представниками старозавітного людства. І дай Боже, щоб представники новозавітної Церкви Христової все робили для того, щоб жити в Бозі та з Богом. Цим богоспілкуванням, можливістю завжди по-новому зустрічати Господа та усвідомлювати Його всеприсутність потрібно дорожити", – відзначив о. Філарет у своєму святковому зверненні до людей.
 

Відеоінтерв'ю з іг. Філаретом

Ігумен Філарет про Стрітення

Фотоальбом "Стрітення 2012"

Фотоальбом "Стрітення 2012"

Поиск
Вход в систему
"Успенские чтения"

banner

banner