КЛБІ 2015

Пер. з фр. / К.: Дух і Літера, 2013. — 360 с. — Мова рос. — Обкл. м’яка. — Форм. 70х100/32 — ISBN 978-966-378-300-0

Книга о. Олів’є Руссо присвячена літургійному відродженню в Католицькій Церкві (огляд охоплює перший етап руху – від середини ХIX в. до початку XX ст.). Хоча явище це практично невідоме на Сході, воно є дуже суголосним православному світогляду. Глибока любов до богослужіння – осердя Церкви, гостра увага до його традицій, тонка й розбірлива герменевтика Передання, благоговіння перед святоотецькою спадщиною – основні риси літургійного руху на Заході. Все це не могло не викликати інтерес його діячів до богослужіння «стародавнього і сучасного Сходу», якому автор присвячує окремий розділ. Крім цього, книга містить нариси про літургійний рух у ряді країн Європи й дуже цікаві дослідження про відродження григоріанського співу середньовічного мистецтва. Олів’є Руссо гостро ставить питання про співвідношення традиції та еволюції в житті Церкви, демонструючи, наскільки різні й неоднозначні відповіді на нього давали видатні богослови ХIX і XX століть.
Книга буде цікавою для широкого кола читачів.

Упоряд. Марчелло Фіданціо. Пер. з фр. – К.: Дух і літера, 2012. – 152 с.

1940 року, у розпалі Другої світової війни, 25-річний Роже Луї Шютц полишає нейтральну Швейцарію й оселяється у невеличкому бурґундському селищі Тезе, на межі, що відділяла вільну частину Франції від окупованої нацистами. Він прагне допомагати людям і робити це у християнській спільноті. Якщо 1944 року поруч із ним було троє братів, то на Великдень 1949-го вже семеро дали чернечі обітниці жити разом у простоті та бідності. Так з’явилася всесвітньо відома екуменічна спільнота Тезе, і брат Роже став її настоятелем.

К.: Дух і літера, 2012. – 304 с.
Язык рус. – Обл. мягк. – Форм. 70х100/32 – ISBN 978-966-378-271-3

Книга брата Адальберто Майнарди, монаха бенедиктинской обители Бозе (Италия), посвящена проблематике диалога между Церковью и секулярным миром, а также диалога между христианскими конфессиями. Автор рассматривает конкретные ситуации межкультурного влияния и параллелизма в таких областях, как агиография и библейская экзегеза, изучает такие ключевые категории христианской культуры, как время, праздник, святость, надежда, сравнивает их роль в различных традициях. Особый интерес представляют исследования культуры Церкви в эпоху Нового времени. Они обнаруживают неожиданное созвучие идеалов Просвещения христианскому мировоззрению, из которого они, по сути, выросли.

Пер. з англ. – К.: Дух і літера, 2011. – 392 с.
ISBN: 978-966-378-157-0

Біблія від самого свого виникнення є полем битви стількох вір, вчень, світоглядів, сект, партій тощо, що мимоволі постає питання: чи взагалі можливо подивитись на неї неупереджено, виважено, тверезо? Всесвітньо відомий історик християнства і богослов Ярослав Пелікан у цій книзі обдаровує розсудливого читача – і віруючого, і невіруючого – саме такою можливістю. Союз наукової точності з блискучою ерудицією чи не у всіх галузях культури робить цей популярний вступ до Біблії неперевершено цікавим і легким (особливо завдяки чудовому стилю викладу) екскурсом у всі головні питання світового біблієзнавства, малює шлях Святого Письма до різних народів і культур від часу його формування до сьогодення. Багатовимірна і багатолика «Книга книг» постає «дивним новим світом», що продовжує дивувати, захоплювати, надихати все нові покоління, незалежно від їхньої віри і світогляду. Книга адресована всім зацікавленим Біблією, особливо у її зв’язку з історією і культурою людства.

Пер. с англ. – К.: ДУХ I ЛIТЕРА. 2011. – 120 с. ISBN: 0-8028-4588-6; ISBN: 978-966-378-157-0

Виген  Гуроян  –  православный  богослов,  профессор  нескольких  университетов  США,  исследователь  христианской этики. На русском языке ранее была опубликована его известная  работа  «Воплощенная  любовь.  Очерки  православной этики». В книге «Наследие рая. Размышления о садоводстве» автор  проводит  удивительные  параллели  между  церковным опытом верующего и богослова и опытом возделывания своего сада. Цитаты из Священного Писания и богослужебных текстов, стихотворения, мысли святых отцов, переживание литургии, история Армении и семейная история самого Гурояна сопровождают  читателя  в  этом  увлекательном  путешествии по земледельческому году в саду и по богослужебному году в Церкви. Семь вдохновенных эссе, из которых состоит книга, раскрывают, как тесно связана экология с духовной жизнью, показывают,  что  задача  каждого  христианина  –  возделывать семя слова Божия в саду своего сердца. Книга будет интересна широкой аудитории: от богословов и экологов, стремящихся связать свои дисциплины с практикой, до любителей садоводства, внимательных и к земле, и к своей душе.

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner