КЛБІ 2015

«Успенські читання» – міжнародна богословська конференція, яка з 2001 року щоосені відбувається в Києві. Назва пов’язана з основним місцем проведення конференції – Свято-Успенською Києво-Печерською лаврою. Співзасновниками читань у 2000 році стали директор видавництва «Дух і літера», керівник Центру європейських гуманітарних досліджень НаУКМА Костянтин Сігов та кандидат біологічних наук, колишній староста Свято-Макаріївського храму в Києві М. М. Косицький. Участь у конференції щороку беруть десятки провідних теологів, філософів і вчених інших гуманітарних галузей з України, Росії, Західної Європи та США.

Завданнями конференцій є зблизити християн Сходу і Заходу, сприяти порозумінню між представниками різних християнських конфесій, поглибити співпрацю між Університетом і Церквою та вдосконалити рівень богословської освіти в Україні.

Доповіді учасників конференції щороку об’єднуються довкола певної, наперед запропонованої організаторами теми: «Сім’я у постатеїстичних суспільствах» (2001), «Освіта і сім’я у постатеїстичних суспільствах» (2002), «Шляхи просвітництва та свідки правди» (2003), «Особистість і традиція: зустріч поколінь та зв’язок епох» (2004), «Людина. Історія. Вість» (2005), «Людська цілісність та зустріч культур» (2006), «Дружба: її форми, випробування і дари» (2007), «Пам’ять та історія: на перехресті культур» (2008), «Пам’ять і надія: горизонти та шляхи осмислення» (2009), «Свято: вдячність, звільнення, єднання» (2010), «Дитинство в християнській традиції і сучасній культурі» (2011), «Свідчення: традиції, форми, імена» (2012), «Передання і переклад» (2013), «Спілкування-communio-koinonia: витоки, шляхи осмислення і втілення» (2014), «Правда. Пам'ять. Примирення» (2015). Доповіді кожної конференції вміщені в однойменних збірниках видавництва «Дух і літера».

За словами прот. Георгія Коваленка, голови Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, «Успенські читання» є головним богословським форумом в Україні». Українське коло учасників конференцій сформувалося завдяки вечорам пам’яті київських новомучеників св. Олександра Глаголєва та св. Михаїла Єдлінського. З усього Києва збиралася аудиторія у четвертому корпусі Києво-Могилянської академії послухати спогади тих, хто особисто був знайомий із родинами Глаголєвих та Єдлінських. Сьогодні ж вітчизняні науковці з різних куточків України, а також студенти світських та духовних навчальних закладів збираються, аби послухати доповідачів «Успенських читань», серед яких за десять років проведення конференцій були Сергій Аверінцев, митрополит Діолійський Калліст (Уер), митрополит Волоколамський Іларіон (Алфеєв), митрополит Мінський і Слуцький Філарет, отець Борис Бобринський, професор Микола Лосський, професор Жорж Ніва, секретар Понтифікальної ради для сприяння християнській єдності отець Мілан Жуст, ректор Паризької католицької духовної семінарії отець Дідьє Берте та багато інших.

Завантажити статтю К. Б. Сігова про історію заснування “Успенських читань”

Відеоархів доповідей ювілейних Х «Успенських читань» на тему «Свято: вдячність, звільнення, єднання»


Матеріали конференцій за 2009 - 2015 рр.:

 

 

Читання 2015
«Правда. Пам'ять. Примирення»

Анонс
Програма
Фото
Книга

Читання 2014
«Спілкування-communio-koinonia: витоки, шляхи осмислення і втілення»

Анонс

 

Читання 2013
«Передання і переклад»

Запрошення
Відео
Фото

 

Читання 2012
«Свідчення: традиції, форми, імена»

Запрошення
Фото
Відео

 

Читання 2011
«Дитинство в християнській традиції і сучасній культурі»

Анонс
Фото
Відео
Відгуки

Читання 2010
«Свято: вдячність, звільнення, єднання»

Відео
Фото

Читання 2009
«Пам’ять і надія: горизонти та шляхи осмислення»

Програма
Фото

Книжкова серія "Успенські читання"

 

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner