КЛБІ 2015

Освітні проекти для дітей у соціальному
духовно-просвітницькому центрі "Ковчег"


 

 

27 жовтня, у день вшанування Преподобної Параскеви Сербської, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Преосвященніший Іларій, єпископ Макарівський, вікарій Київської Митрополії, очолив Божественну літургію у храмі Преподобної Параскеви с. Лишня Макарівського району Київської області. Єпископу Іларію співслужили: благочинний Макарівського благочиння архімандрит Кирил (Білан), настоятель храму архімандрит Філарет (Єгоров), духовенство Макарівського вікаріатства.

Читати повністю


Фестиваль духовних кантів "Параскева"

Джерело: сайт "Макарівське благочиння"

З благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, 20 і 21 жовтня при храмі преп. Параскеви Сербської с. Лишня в парафіяльному духовно-просвітницькому центрі «Ковчег» в черговий раз відбулося справжнє свято православної музичної традиції – фестиваль духовних піснеспівів «Параскева».

Фестиваль приурочений до свята преп. Параскеви Сербської (пам’ять – 14/27 жовтня), ім’я якої він носить, та проводиться Макарівським благочинням Української Православної Церкви вже майже 10 років поспіль. Відповідальним секретарем оргкомітету є депутат Макарівської районної ради, настоятель храму преподобної Параскеви Сербської сіл Лишня та Осикове, храму на честь ікони Божої Матері «Всецариця» с. Осикове, парафії Воздвиження Хреста Господнього с. Мостище, голова постійно діючої комісії з благодійництва Макарівського благочиння та Макарівської районної ради архім. Філарет (Єгоров).

Читати повністю

Переглянути фотоальбом з фестивалю:


Київ-Ясси: делегація УПЦ поклонилася мощам преп. Параскеви Сербської

Джерело: офіційний веб-сайт "Українська Православна Церква"

?12 жовтня  на запрошення Румунської Православної Церкви та з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира офіційна делегація Української Православної Церкви прибула до міста Ясси (Румунія). Делегацію очолює Керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Бориспільський Антоній. До складу делегації входять голова Адміністративного апарату Київської Митрополії протоієрей Володимир Коцаба, проректор Київської духовної академії і семінарії з науково-богословської роботи Володимир Бурега, доцент Академії протоієрей Олексій Добош та редактор офіційного сайту Академії ігумен Сільвестр (Стойчев). 

Читати повністю


Представник Макарівщини взяв участь в "Успенських читаннях"

Джерело: сайт "Макарівське благочиння"

23-26 вересня в Києві відбулися чергові, XIІ Міжнародні Успенські читання "Свідчення: традиції, форми, імена". Від Макарівщини був присутній слухачем архімандрит Філарет (Єгоров), настоятель кількох парафій в Макарівському церковному окрузі, голова комісії з благодійництва та прес-центру благочиння.

Засідання конференції проходили на території різних духовних та світських установ, які виступили організаторами Читань: Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Національного заповідника "Софія Київська", Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського, Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Читати повністю


Газета "Макарівський благовіст", вересень 2012

Джерело: сайт "Макарівське благочиння"

Читати повністю


Престольне свято в с. Мостище

Джерело: сайт "Макарівське благочиння"

27 вересня, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України, єпископ Макарівський Іларій, вікарій Київської Митрополії, керуючий Макарівським вікаріатством, Голова Комітету з біоетики та етичних питань при Священному Синоді Української Православної Церкви, очолив божественну літургію в день престольного свята парафії Воздвиження Хреста Господнього с. Мостище Макарівського району Київської області.

Його Преосвященству співслужили настоятель парафії, голова постійно діючої комісії з благодійництва Макарівського благочиння, архімандрит Філарет (Єгоров), духовенство Макарівського і Бородянського благочинь, а також гість, настоятель православної парафії на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» м. Брешія (Італія) священик Володимир Зелинський, який нещодавно взяв участь в науково-богословській конференції «Успенські читання», що відбулася в Києві.

Читати повністю


Преосвященний Іларій, єпископ Макарівський, разом з учасниками конференції «Амвросіївські читання» відвідав святині Італії

Джерело: сайт "Макарівське благочиння"


Фото Патріаршого подвір′я у м. Барі

9-11 вересня Преосвященний Іларій, єпископ Макарівський, вікарій Київської Митрополії, керуючий Макарівським вікаріатством, Голова Синодального відділу з біоетики та етичних питань Української Православної Церкви, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України, взяв участь у конференції «Амвросіївські читання» (м. Мілан, Італія). Конференцію було організовано парафією Святителя Амвросія Медіоланського, яку очолює викладач Паризької духовної семінарії, доктор канонічного права архімандрит Амвросій (Макар).

Читати повністю


Владика Іларій провів кілька зустрічей в Калабрії (Італія)

Джерело: сайт "Макарiвське благочиння"


Монастир святого Іоанна Серподержця.
Калабрія, Італія. Автор фото: Анна Попкова

14 вересня, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України, Преосвященний Іларій, єпископ Макарівський, керуючий Макарівським вікаріатством, Голова Синодального комітету з біоетики та етичних питань Української Православної Церкви, беручи участь в конференції «Амвросіївські читання», що відбувається в Італії, відслужив Божественну літургію в храмі давнього монастиря святого Іоанна Серподержця Калабрійського.

Монастир знаходиться в горах Калабрії на півдні Італії. Нещодавно він був відроджений православними монахами. Храм святого Іоанна Серподержця, подвижника Х століття, було побудовано на його гробниці в ХІ столітті.

Читати повністю


Україна-Італія: єпископ Макарівський Іларій та архімандрит Філарет (Єгоров) взяли участь в "Амвросіївських читаннях"

З сайту Макарівське благочиння

11 вересня завершила свою роботу V Міжнародна конференція «Амвросіївські читання», що проходила протягом трьох днів у Мілані при парафії святителя Амвросія Медіоланського. Тема цьогорічних читань – «Християнське свідчення у сучасному секулярному світі».

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира у конференції взяли участь голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ митрополит Полтавський і Миргородський Филип та голова Комітету з біоетики та етичних питань при Священному Синоді УПЦ єпископ Макарівський Іларій.

Читати повністю


Служби в с. Лишня та день народження настоятеля парафії

Макарівське благочиння

У ніч з 2-ого на 3-є вересня (день пам’яті преподобного Авраамія Працелюбного, що в Ближніх печерах) у храмі преподобної Параскеви Сербської с. Лишня було відслужено добове коло богослужінь, що за парафіяльною традицією вже декілька років поспіль звершується кожного першого понеділка місяця: вечірня, повечір’я, полуношниця, утреня, часи, Літургія. Служби розпочалися близько 10 години вечора та закінчилися біля 4 години ранку. Участь у такому довгому та, як правило, невелелюдному нічному богослужінні сприяє глибшому переживанню церковної традиції, зосередженішій молитві, кращому баченню себе, покаянному настрою та розумінню, що в собі потрібно змінювати.

Читати повністю


Духовний концерт в "Софії Київській"

Макарівське благочиння

2 вересня по завершенні недільної святої Божественої літургії, духовної бесіди та трапези парафіяни храму преподобної Параскеви Сербської с. Лишня – учасники гурту «Сік землі» – вирушили до Києва. До них приєдналися парафіяни Хрестовоздвиженського храму с. Мостище – учасники хорового колективу «Лебедина пісня».

В столиці представники Макарівщини взяли участь в духовному концерті, підготовленому православною поетесою Алефтиною Власовою, який відбувся у Національному заповіднику «Софія Київська». Вони виконали народні канти та інші духовні твори. У концерті також взяли участь настоятель храму Михаїла, першого митрополита Київського, прот. Роман Барановський, який виконав авторські пісні, народний артист України Олександр Василенко, інші артисти.

Читати повністю


Свято Першого вересня (с. Лишня)

Макарівське благочиння

1 вересня священнослужителі Макарівського благочиння взяли участь в урочистостях, присвячених початку нового навчального року. Голова комісії з благодійництва Макарівської районної ради архімандрит Філарет (Єгоров), як завжди, побував у загальноосвітній школі с. Лишня. Радо зустрічали отця архімандрита директор школи Н.А. Моргуненкова, представники викладацької корпорації, учні та їх батьки.

Читати повністю


Престольне свято с. Осикове

Макарівське благочиння

31 серпня, в день вшанування ікони Божої Матері «Всецариця», з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України, Преосвященніший Іларій, єпископ Макарівський, вікарій Київської Митрополії, керуючий Макарівським вікаріатством, Голова Відділу з біоетики та етичних питань при Священному Синоді Української Православної Церкви, відвідав парафію на честь ікони Пресвятої Богородиці «Всецариця» с. Осикове Макарівського району Київської області.

За звершеною тут Божественною Літургією, Його Преосвященству співслужили настоятель парафії архімандрит Філарет (Єгоров) та клірики Макарівського вікаріатства. Відбулося рукоположення диякона Валерія Бацмана у сан ієрея.

Читати повністю


Служби на свято Успіння (с. Лишня)

Макарівське благочиння

28 серпня, у свято Успіння Пресвятої Богородиці у храмах Макарівського благочиння відбулися урочисті богослужіння. На парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня було відслужено святкову Божественну літургію, яку відправляли настоятель, архімандрит Філарет (Єгоров), та диякон Марк Серчук.

За вечірнім богослужінням було звершено чин Погребіння Божої Матері. Найурочистішою частиною цього чину був Хресний хід: духовенство та миряни, несучи попереду плащаницю Успіння, у супроводі осбливого дзвону та з піснеспівом пройшли навколо храму преподобної Параскеви.

Читати повністю


«...и Ковчег плывет»
Анимационный фильм Детской Академии КЛБИ 2012 г.


Вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій взяв участь у роботі круглого столу «Секулярна епоха та нове християнське свідчення», що відбувся під час роботи десятого Київського літнього богословського інституту

Офіційний сайт "Українська Православна Церква"

8 серпня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви, вікарій Київської Митрополії, Голова Синодального відділу УПЦ з біоетики та етичних питань єпископ Макарівський Іларій, взяв участь у роботі круглого столу «Секулярна епоха та нове християнське свідчення», що відбувся під час роботи десятого Київського літнього богословського інституту у православному соціально-просвітницькому центрі «Ковчег» при парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Макарівського району.

Читати повністю


Україна – Італія: досвід благодійницької співпраці

Архімандрит Філарет під час робочої
поїздки, Франція, липень 2012 р.

Нещодавно голова постійно діючої комісії з благодійництва Макарівської районної ради, настоятель храму преподобної Параскеви Сербської сіл Лишня та Осикове, парафії на честь ікони Божої Матері  «Всецариця» с. Осикове та храму Воздвиження Хреста Господнього с. Мостище архімандрит Філарет (Єгоров) повернувся після виконання ним у черговий раз пастирського послуху в Італії та інших країнах Західної Європи.
 
Під час звершення служіння, яке відбувалося з благословення священноначалія Української Православної Церкви, священнослужитель-депутат зустрічався з багатьма нашими співвітчизниками, які перебувають за кордоном і потребують духовної допомоги та підтримки.

Читати повністю


О. Філарет про свій послух в Італії (28.08 - 10.07.12)


У квітучому саду Софії Опанасівни,
активної прихожанки храму преп. Параскеви Сербської,
керівника гурту «Сік землі»


 Вісник парафії прп. Параскеви Сербської сіл Лишня та Осикове,
липень 2012 року
 

 

Престольне свято прп. Агапіта Печерського в УТОС'і м. Обухів
та відвідини Спасо-Преображенського скита в с. Нещерів


Архієрейська Божественна літургія у с. Фасова:
престольне свято Свято-Миколаївського храму


Архієрейська літургія в Лишні
на свято Апостола та Євангеліста Іоанна Богослова 21 травня 2012 р.

Фотографії:

Відео:

Проповідь єпископа Макарівського Іларія
на Євангельське читання

Слово єпископа Макарівського Іларія на свято св. Апостола та Євангеліста Іоанна Богослова

Подячне слово архімандрита Філарета (Єгорова) єпископу Макарівському Іларію
та відповідь владики18 травня, у міжнародний День музеїв, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій разом з Головою благодійницької комісії Макарівського благочиння архімандритом Філаретом (Єгоровим) відвідав Макарівський районний історико-краєзнавчий музей.

Читати повністю

____________________________________________________________________________________________

Архімандрит Філарет (Єгоров)  взяв участь у роботі XVIII міжнародних Кирило-Мефодіївських читань

16 – 17 травня, з благословення вікарія Київської Митрополії та керуючого Макарівським вікаріатством єпископа Макарівського Іларія, представник вікаріатства, клірик Київської єпархії архімандрит Філарет (Єгоров) взяв участь у роботі XVIII міжнародних Кирило-Мефодіївських читань на запрошення організаторів, що пройшли у Мінську.

Читати повністю

____________________________________________________________________________________________

 

 

 

Свято в неділю про самарянку:
святкова літургія і козаки в Лишні
(13 травня 2012 р.)

____________________________________________________________________________________________

ВЕЛИКДЕНЬ

Вітальна листівка

Святкове Богослужіння та освячення пасок у фотографіях:
 
 

Вісник Макарівського благочиння, квітень 2012

____________________________________________________________________________________________

 

 

 

Архієрейська літургія
в Чистий четвер в Лишні:
поставлення в диякони Марка Серчука

____________________________________________________________________________________________

Голова Комісії з благодійництва Макарівського благочиння зустрівся із Віце-прем’єр-міністром України Сергієм Тігіпко

27 березня, на запрошення Макарівської районної державної адміністрації, голова Комісії з благодійництва Макарівського благочиння Київської єпархії Української Православної Церкви та Комісії з питань благодійності Макарівської районної ради ігумен Філарет (Єгоров) взяв участь у зустрічі з Віце-прем’єр-міністром України - Міністром соціальної політики України С. Л. Тігіпком, яка відбулася в Макарівському районному центрі соціальної підтримки дітей і сімей «Промінь надії».

Читати повністю

____________________________________________________________________________________________

Літургія Передосвячених Дарів і духовні збори Макарівського благочиння в Лишні

14 березня, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України, Преосвященніший Іларій, єпископ Макарівський, вікарій Київської Митрополії, очолив Святу Божественну Літургію Передосвячених Дарів у храмі преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Макарівського району, де відбулися духовні збори священнослужителів Макарівського благочиння Української Православної Церкви.  Першим зустрів Його Преосвященство голова територіальної громади А.А. Шевчук.

Читати повністю

____________________________________________________________________________________________

Будьмо милосердними!

9 березня Преосвященніший Іларій, єпископ Макарівський, вікарій Київської Митрополії, керуючий Макарівським вікаріатством, голова відділу з біоетики та етичних питань при Священному Синоді УПЦ, відвідав соціальні центри Макарівського району та дитяче відділення центральної Макарівської лікарні.

Разом з головою Комісії з благодійництва Макарівської районної ради ігуменом Філаретом (Єгоровим), головою обласного фонду «Милосердя та здоров’я» Київської обласної держадмінінстрації Г. І. Єкименковою, головним спеціалістом Макарівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, головою громадської ради Макарівської районної державної адміністрації Р. Л. Ткачук та парафіянами храмів Макарівщини Макарівський архієрей побував в центрі соціальної підтримки дітей і сімей «Промінь надії» смт Макарів. Преосвященніший Іларій поспілкувався з персоналом центру, познайомився з побутом та умовами перебування його підопічних – одиноких матерів та дітей з проблемних сімей.

Читати повністю

____________________________________________________________________________________________

Хресний хід Великим постом

Перша неділя Великого посту називається неділею «Торжества Православія». У день Торжества Православ’я ми святкуємо церковну подію: завершення епохи семи Вселенських соборів. На сьомому Вселенському соборі було проголошено догмат про ікони, який розповідає нам, що, коли Бог став людиною, Його стало можливим зображати, що втіленням Своїм невидимий, незбагненний Господь отримав людський лик, і що лик Божий може бути викарбуваним у лініях та фарбах; не як портрет, а як внутрішній, таємничий образ Божий, пізнаний, пережитий, знаний в Церкві.
Читати повністю

 

 

Свято Торжества Православ'я:
хресний хід в селах Лишня, Мостище, Осикове
 

 

 

____________________________________________________________________________________________

Місіонерський листок на першу неділю Великого посту

 

 

 

 


Прощена неділя в Хрестовоздвиженському храмі с. Мостище 

 

 

____________________________________________________________________________________________

Роздуми Великого Посту о. Симона НОЕЛЯ, привезені о. Філаретом з Хрестовоздвиженського монастиря в Шевтоні (Бельгія) до України

Піст – це час духовного очищення і оновлення. Його мета – допомогти нам навчитися простоті; умалитися; віднайти смиренність, дитинність; стати убогими із сокрушенним серцем, здатними знову і знову переживати зворушення від почутого слова Божого, такими, що приймають рану, якої завдає любов Отця, явлена у Христі, особливо у таїні Євхаристії – вершині та джерелі християнського життя.
Нам потрібно думати, перш за все, про інших людей, робити більше добрих справ, бути добрішими. Це очистить нас, переможе ту атмосферу егоїзму, в яку ми так часто занурені у повсякденному житті. Ці добрі вчинки проллють на наші рани цілющий бальзам Божественної ніжності та благодаті.

 Читати повністю

 __________________________________________________________________________________

...І знову на Стрітення в Лишні

15 лютого парафія Преподобної Параскеви Сербської сіл Лишня та Осикове зустрічала свято Стрітення Господнього. За літургією у храмі молилися мешканці Лишні, Осикового та найближчих сіл; приїхала сюди, як завжди, і молодь з Києва. Як і щороку, цього разу на богослужіння прийшли учні молодших класів лишнянської школи. Настоятель храму, іг. Філарет (Єгоров), розповів їм про давні традиції українського народу, пов'язані зі святом Стрітення: таким чином, відбулася лекція з народознавства та київщинознавства. Майже всі підійшли до сповіді та причастя.

 

Відеоінтерв'ю з іг. Філаретом

Ігумен Філарет про Стрітення

Фотоальбом "Стрітення 2012"

Фотоальбом "Стрітення 2012"


Лишня-Мілан: досвід духовної та соціальної співпраці

5 і 6 лютого 2012 р. парафію Преподобної Параскеви Сербської сіл Лишня та Осикове відвідав ієромонах Амвросій (Макар), настоятель парафії Святителя Амвросія Медіоланського м. Мілан, багатонаціональна православна громада якої є однією з найчисленніших в Західній Європі. Характеризуючи цю громаду, Митрополит Мінський і Слуцький Філарет, Патріарший Екзарх всієї Білорусі, висловився так: «Єдність віри, яка гостро відчувається на чужині і яку ми часом недооцінюємо в себе на Батьківщині; зміст віри, яка вибудовує особистість подібно до кісткової системи людського тіла; та таємничість нашої православної віри та нашої християнської сутності, яка сповнює тіла почуттям, думкою і силами – все це є у вас, дорогі мої».
 

Паломництво Макарівського вікаріатства до Молдови 
16-17 січня 2012 г.

КИШИНІВ-КИЇВ. Паломницька група Макарівського вікаріатства на чолі з вікарієм Київської Митрополії єпископом Макарівським Іларієм відвідала Молдову

16-17 січня, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України, паломницька група Макарівського вікаріатства на чолі з вікарієм Київської Митрополії єпископом Макарівським Іларієм, головою Комісії з благодійництва Макарівського благочиння ігуменом Філаретом (Єгоровим) на запрошення громадської благодійної асоціації «Філокалія» Республіки Молдова здійснила поїздку до цієї країни. У паломництві взяли участь сільський голова сіл Лишня та Осикове Андрій Шевчук, учасники пісенних гуртів «Сік землі» с. Лишня та «Лебедина пісня» с. Мостище, Макарівської районної громадської асоціації «Культура та дозвілля», а також представники київського Центру св. Климента "Спілкування та діалог культур".

Читати повністю

 

 

 


 

Фотоальбом 

 

 

 

 

 

 

Відео:

 

Слово єпископа Макарівського Іларія
в с. Костешти

Слово прот. Василія Чобану
в с. Костешти

 

Слово іг. Філарета (Єгорова)
в с. Костешти

"Господи, воззвах"

 

Піснеспів хору Свято-Микільського храму с. Костешти

 

Фрагмент Різдвяного вертепу 
в с. Костешти

 

Слово прот. Павла Борщевського 
в храмі св. Димитрія Солунського,
Кишинів

 

Колядка ансамблю "Сік землі"
в храмі св. Димитрія Солунського,
Кишинів

 


 

 

 

 


Богоявлення в Лишні, 19.01.2012 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Коляда в Апостольській Нунціатурі, 12.01.12 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Коляда в Лишні, 11-12.01.12 

 

 

 

 

 

 

Вітальна листівка до свята Хрещення Господнього 2012

 

 

 


 Різдво в Лишні. 6-7 січня 2012 р. 

 

 

 

 

 

Церковний календар Православної Макарівщини на 2012 р.

 
Макарівське Благочиння у фотознімках за 2011
(кольорова вкладка Церковного календаря на 2012р.)
   

 

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner