КЛБІ 2015

warning: Creating default object from empty value in /var/www/user20421/data/www/clement.kiev.ua/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Богослужіння Великого посту – дивні. Вони дозволяють нам зосередитися на думці: наскільки зібраними людьми ми є, наскільки відповідальними, наскільки справді відповідально ми можемо ставитися до всього і до всіх. Адже, як ми пам'ятаємо, за одним з визначень, духовність в православному розумінні – це, передусім, відповідальність. Великий піст, якщо ми входимо в нього, маючи, в першу чергу, бажання постувати заради Христа, – це школа відповідальності, школа духовного життя, і по суті – це школа самого життя.

Пости існують в усіх монотеїстичних релігіях світу. Пісні практики можна зустріти серед будь-яких людей, які намагаються зупинитися і подумати: що ж відбувається в житті? Але в православному сенсі піст – це не просто філософський період, коли я, наприклад, нічого не їм або чогось не їм, і от буду собі міркувати: як мені жити далі, що робити, над сенсом життя міркувати, – ні. Згідно з православною традицією, піст – це час не тільки роздумів, а духовного оновлення, зміни себе. Це час, коли віруюча людина повинна, усвідомивши свої недоліки, по-новому розпочати роботу над ними.

Пропонуємо Вашій увазі відеозапис проповіді в Неділю всіх святих настоятеля парафії Воздвиження Хреста Господнього с. Мостище, благочинного Бишівського благочиння архімандрита Філарета (Єгорова).

Макарівське вікаріатство

19 червня 2013 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, голова Комітету з біоетики та етичних питань при Священному Синоді УПЦ  єпископ Макарівський Іларій взяв участь у лекції всесвітньо знаного канадського християнського філософа Чарльза Тейлора на тему «Розмаїття значень секуляризації на Заході», а також презентації українського видання найвидатнішої його книги «Секулярна доба» (видавництво «Дух і літера», том 1), що відбулися у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». (На фото ліворуч - відомий науковець, філософ Чарльз Тейлор).

До лекції, презентації та дискусії навколо них долучилися також голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко, настоятель Свято-Амвросіївської парафії м. Мілан (Італія) архімандрит Амвросій (Макар) та виконувач обов’язків прес-секретаря Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров).

Макарівське вікаріатство

10 грудня 2013 року відбулися "Климентівські читання", присвячені пам'яті Священномученика Климента, папи Римського (8 грудня) та Сергія Аверинцева (10 грудня). У них взяли участь і представники Бишівського благочиння - настоятель та парафіяни храму Преподобної Параскеви Сербської с. Лишня.

Захід було організовано Центром св. Климента "Спілкування та діалог культур" та науково-дослідницьким об'єднанням "Дух і літера". Читання відбулися у Центрі польських та європейських досліджень НаУКМА.

Макарівське вікаріатство

1. Читання Євангелія (8 грудня 2013 року, неділя 24-та після П'ятдесятниці, віддання свята Введення Пресвятої Богородиці до храму, пам'ять Священномученика Климента, папи Римського.

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner