КЛБІ 2015

warning: Creating default object from empty value in /var/www/user20421/data/www/clement.kiev.ua/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
Владислав Фіндиш народився 13 грудня 1907 р. в Костенку Нижнім біля Кросна в Підкарпатті. Після закінчення початкової школи, якою керували в його родинній місцевості сестри Феліціянки, продовжував навчання в гімназії імені Коперника в Кросно. Після її закінчення в 1927 р. вступив до Вищої Духовної Семінарії в Перемишлі, де ректором в той час був о. Ян Баліцький, проголошений блаженним в 2002 р. Прийняв свячення 19 червня 1932 р. Працював вікарієм в Бориславі, Дрогобичі, Стрижеві і Яслі. В 1941 р. став адміністратором, а в серпні 1942 р. настоятелем парафії святих Апостолів Петра і Павла в Новому Жмигороді біля Ясла.
Свідок – martys – одне з найбільш християнських понять, а Правда, Істина – одне з найважливіших для нас імен Божих, імен Ісуса Христа. Разом з тим і те, й інше – великі загальнолюдські цінності, без яких світу – не жити, принаймні, як людському світу.
 

Тема свідчення Правди пов’язує Церкву і світ, особистість і суспільство, віру й культуру. На зорі християнства кров свідків Христових – свідків Правди, мучеників і сповідників – стала сім’ям Церкви. У ХХ ст. по-новому і з небувалою силою диво християнського свідчення-мучеництва проявилося в тоталітарних режимах. У наші дні актуальність спадку свідків Правди відчувається особливо гостро. Цій актуалізації присвячена однойменна книжкова серія видавництва «Дух і літера», де вже вийшли книжки, присвячені київським свідкам Правди – о. Олександру Глаголеву, о. Михаїлу та о. Георгію Єдлінським, о. Анатолію Жураковському.  


архієп.Бориспольський
Антоній (Паканич)

12 березня 2011 в Київській Духовній Академії в рамках щорічної студентської конференції відбувся методичний семінар «Вивчення спадщини новомучеників і сповідників XX століття в навчальних програмах духовних навчальних закладів», підготовлений Навчальним комітетом при Священному Синоді Української Православної Церкви.

 
У своєму вступному слові архієпископ Бориспольський Антоній (Паканич), ректор КДАіС, окреслив головні віхи у процесі вивчення та вшанування подвигу та спадщини новомучеників та сповідників ХХ століття, які переподвідає дана публікація.

12.03.12 у стінах Київської духовної академії, в рамках III студентської конференції «Студентська наука в духовній школі»,  відбувся семінар «Вивчення спадщини новомучеників і сповідників ХХ ст. в навчальних програмах», організований КДА спільно з видавництвом «Дух і літера» та Центром св. Климента «Спілкування та діалог культур» з нагоди виходу книги о. Анатолія Жураковського «Мы спасаемся Его жизнью» (див. підбірку матеріалів першої презентації книжки в Галереї «Соборна» тут).

Цей відеоплейлист складається з 11 відеофрагментів. Щоб вибрати той, який Вас цікавить, натисніть на сірий прямокутник на нижній панелі відео екрану (четвертий значок з правого боку).

Про київських праведників говорять:

Пошук
Вхід
"Успенские чтения"

banner

banner